asystent
Informacje
Miejsce pracy: Katedra Etyki Stanowisko: asystent Rodzaj umowy: Umowa o pracę Wymiar etatu: 3/4 etatu Data ogłoszenia: 17.01.2023 od godziny 00:00 Termin składania CV: 15.02.2023 do godziny 23:59Opis stanowiska
INSTYTUCJA: Uniwersytet Łódzki, Wydział Filozoficzno-Historyczny, Instytut Filozofii, Katedra Etyki
MIASTO: Łódź
STANOWISKO: asystent – ¾ etatu, grupa pracownicza badawczo-dydaktyczna
DYSCYPLINA NAUKOWA: filozofia
DATA OGŁOSZENIA: 17 stycznia 2023
TERMIN SKŁADANIA OFERT: 15 lutego 2023
LINK DO STRONY: filhist@uni.lodz.pl
SŁOWA KLUCZOWE:
Filozofia praktyczna: etyka, bioetyka, filozofia społeczna, prowadzenie zajęć z filozofii w zakresie etyki, bioetyki i filozofii społecznej
OPIS (tematyka, oczekiwania, uwagi):
Kandydaci na stanowisko asystenta w Katedrze Etyki powinni spełniać następujące kryteria:
1. Mile widziany doktorat z dyscypliny filozofii.
2. Osiągnięcia naukowe w dziedzinie filozofii praktycznej: etyki, bioetyki i filozofii społecznej, potwierdzone w publikacjami w czasopismach naukowych. Udział w grancie badawczym poświęconym bioetyce, co najmniej na stanowisku wykonawcy poświadczający doświadczenie w opracowaniu zagadnień dotyczących współczesnych problemów bioetycznych. Udział w ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach naukowych.
3. Ze względu na profil badawczy Katedry poszukiwani są kandydaci specjalizujący się w filozofii praktycznej i jej historii, tak aby kandydat mógł prowadzić zajęcia dydaktyczne na tematy związane z etyką (w tym bioetyką), filozofią społeczną jak również z szeroko rozumianą filozofią praktyczną.
4. Pożądane jest, aby kandydat posługiwał się swobodnie językiem angielskim w mowie i piśmie, był przygotowany do publikowania swoich artykułów w anglojęzycznych czasopismach naukowych, prezentowania referatów na międzynarodowych konferencjach oraz prowadzenia zajęć dla studentów w tym języku.
5. Pożądane jest, aby kandydat posiadał doświadczenie dydaktyczne w zakresie prowadzenia zajęć z etyki i filozofii społecznej.
6. Ponadto pożądana jest umiejętność organizowania wydarzeń naukowych i promujących naukę, w tym udział w organizacji ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych.
Pod uwagę będzie brane też doświadczenie:
1. związane z organizacją pracy grup realizujących projekty humanistyczne lub popularyzujące humanistykę,
2. zdobyte w wyniku pracy w grupach zajęciowych,
3. wynikające z przeprowadzonych badań w zakresie nauk społecznych.
Zastrzeżenie - Wygrana Konkursu nie gwarantuje zatrudnienia w UŁ
Dyscyplina nauki
filozofia
Słowa kluczowe
etyka, bioetyka, filozofia społeczna, prowadzenie zajęć z filozofii w zakresie etyki, bioetyki i filozofii społecznej
Data rozstrzygnięcia konkursu
22.02.2023